e-proform

Meble na wymiar krok po kroku z programem PRO100

W profesjonalnym świecie projektowania wnętrz, poszukiwanie idealnych rozwiązań dla klientów staje się sztuką, a meble na wymiar stanowią kluczowy element tego procesu. Przyjrzyjmy się więc, jak doświadczeni architekci wnętrz i projektanci korzystają z zaawansowanego oprogramowania, aby tworzyć niestandardowe, precyzyjnie zaprojektowane meble idealnie dopasowane do każdej przestrzeni. Przewodnik krok po kroku pokaże, jak program PRO100 umożliwia nie tylko profesjonalistom, ale także klientom indywidualnym, eksplorację kreatywnych możliwości w projektowaniu wnętrz. Poznamy, jak oprogramowanie to ułatwia proces projektowania, wizualizacji, a także dostosowywania mebli na wymiar do unikalnych preferencji i potrzeb klientów. 

PRO100 - profesjonalne narzędzie do projektowania mebli

PRO100 to zaawansowane oprogramowanie komputerowe specjalizujące się w projektowaniu mebli. Program jest powszechnie używany przez profesjonalistów branży meblarskiej, takich jak projektanci wnętrz, stolarze, producenci mebli itp. PRO100 umożliwia tworzenie trójwymiarowych wizualizacji projektów mebli, co jest niezwykle pomocne zarówno dla projektantów, jak i klientów. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo zobaczyć, jak będą wyglądały ich meble przed rozpoczęciem produkcji. Oprogramowanie to umożliwia dokładne projektowanie mebli, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów konstrukcyjnych. To jest kluczowe dla stolarzy i producentów mebli, którzy potrzebują precyzyjnych planów do produkcji. PRO100 często zawiera obszerną bibliotekę gotowych elementów meblowych, co znacznie przyspiesza proces projektowania. Projektanci mogą korzystać z gotowych modeli lub dostosowywać je do własnych potrzeb.

Główne funkcje i zastosowanie programu PRO100

Główne funkcje programu PRO100 obejmują możliwość tworzenia wizualizacji 3D mebli oraz projektów wnętrz, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Program oferuje szeroki zakres bibliotek, pozwalając użytkownikom na dostosowanie projektów do swoich indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, PRO100 umożliwia generowanie raportów oraz rysunków technicznych, co znacznie ułatwia planowanie i produkcję mebli. Program obsługuje import i eksport danych w różnych formatach, co umożliwia współpracę z innymi narzędziami i programami. Jest także wyposażony w narzędzia do prowadzenia sprzedaży oraz wyboru materiałów, co czyni go przydatnym narzędziem dla firm meblarskich i projektowych.

Dzięki optymalizacji produkcji, PRO100 pomaga firmom meblarskim zoptymalizować proces produkcyjny, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów. Program ten jest niezastąpionym narzędziem dla dekoratorów wnętrz, architektów oraz producentów mebli, którzy chcą zapewnić swoim klientom najlepsze doświadczenie wizualizacyjne przed rozpoczęciem realizacji projektu, a jednocześnie zoptymalizować swoją produkcję i zarządzać materiałami w bardziej efektywny sposób. Program ten jest intuicyjny w obsłudze, co sprawia, że nawet początkujący użytkownicy mogą łatwo korzystać z jego możliwości. 

Krok po kroku - jak zaprojektować kuchnię na wymiar z programem PRO100?

Oczywiście pierwszym krokiem jest uruchomienie oprogramowania PRO100 na swoim komputerze, a następnie wybranie projektu, w tym wypadku kuchni. Na początku należy wprowadzić wymiary pomieszczenia, w którym znajdować się będzie kuchnia. W związku z tym należy zmierzyć i wprowadzić parametry takie jak długość, szerokość, a także umiejscowienie okien i drzwi. Należy mieć na uwadze odpowiednią kolejność projektowania kuchni, zaczynając od określenia linii zabudowy, czyli ustawienia elementów stałych takich jak szafki kuchenne, zlewozmywak czy piekarnik.

Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie wnętrza szafek kuchennych, które powinny być dobrze przemyślane pod kątem praktycznego użytkowania i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Na szczęście program PRO100 pozwala na zmiany wymiarów, kolorów, materiałów frontów meblowych oraz dodawanie dodatkowych elementów, takich jak uchwyty czy ozdoby, co ułatwia realizację nawet najbardziej wymagających oczekiwań klienta. Następnie konieczne jest wymiarowanie niezbędnej instalacji i umiejscowienie sprzętów AGD, tak aby zarówno praca w kuchni, jak i korzystanie z niej było maksymalnie wygodne.

Ogromną wartością oprogramowania PRO100 jest możliwość dodania oświetlenia i innych dodatków, takich jak lampy wiszące, karnisze czy dekoracje. Dzięki temu projekt kuchni nabierze kompleksowego charakteru. Wreszcie, można skorzystać z funkcji wizualizacji 3D, aby zobaczyć, jak projekt kuchni będzie wyglądał w rzeczywistości. To pozwoli na lepsze zrozumienie proporcji, aranżacji przestrzennej i estetyki projektu. Na koniec można wygenerować raporty i listy materiałów, które będą pomocne podczas fazy produkcji. Te dokumenty zawierają szczegółowe informacje o wymiarach, ilościach i rodzajach materiałów potrzebnych do zrealizowania projektu.

Własne biblioteki PRO100 - nieskończone możliwości aranżacyjne

PRO100 zazwyczaj oferuje obszerną bibliotekę gotowych modeli mebli. Trzeba tylko wybrać odpowiednie kategorie mebli, takie jak kuchenne szafki, stoły, krzesła itp., a następnie przeciągnąć je i upuścić w odpowiednie miejsca na planie kuchni. Co ważne, PRO100 oferuje również ogromną bibliotekę frontów Proform, dzięki czemu możemy wybierać spośród około 500 elementów w prawie 100 wybarwieniach. To zdecydowanie ułatwia zaprojektowanie blatów i frontów meblowych, ponieważ dostęp do tak obszernej biblioteki frontów umożliwia niemal nieograniczoną personalizację własnego projektu. 

Ponadto, co jest niesamowitym atutem tego oprogramowania, PRO100 pozwala budować własne biblioteki w programie. To prawdziwa gratka dla fanów aranżacji wnętrz i projektantów. Dzięki nim mają oni nieskończone możliwości tworzenia unikalnych kompozycji i mebli, dopasowanych idealnie do potrzeb klienta. Biblioteki zawierają bogaty zbiór różnorodnych elementów, takich jak fronty szafek, półki, blaty czy inne detale, które można dowolnie łączyć i modyfikować, tworząc wspaniałe aranżacje. Ta funkcja programu PRO100 pozwala na indywidualne komponowanie mebli, co jest niezwykle przydatne w przypadku projektów na miarę oraz tworzenia wyjątkowych i funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki własnym bibliotekom projektantom jest również dużo łatwiej dostosować meble do specyfiki danego wnętrza, co znacznie ułatwia pracę i pozwala na osiągnięcie oczekiwanych efektów. 

Sprawdź też - Projektowanie mebli na wymiar z programem PRO100

Zostańmy w kontakcie43-190 Mikołów,ul. Reymonta 11 B
tel. +48 32 738 88 90

Siedziba firmy
zapraszamy na wirtualny spacer - kliknij!

Odwiedź nasz showroom

Znajdź nasze produkty blisko Ciebie

Punkty sprzedaży

Chcesz zamówić wzornik, katalog lub próbkę konkretnego wzoru? Zadzwoń!
tel. +48 32 738 88 90

Zamów wzornik lub katalog produktów

Nasz dział technologiczny odpowie na wszelkie pytania techniczne!
tel. +48 32 738 88 95
e-mail: technologia@proform.eu


Obserwuj nas w social mediach

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Pinterest Proform
  • Youtube Proform
Ostatnio oglądane produkty