e-proform

Aktualne trendy w projektowaniu mebli dla dzieci

Dziś projektowanie pokoi dla dzieci nie ogranicza się już jedynie do klasycznych kolorów pastelowych i standardowych mebli. Nowoczesne trendy w aranżacji pokoi dziecięcych obejmują innowacyjne rozwiązania, funkcjonalność oraz estetykę, tworząc przestrzenie, które nie tylko odpowiadają potrzebom najmłodszych, ale również inspirują kreatywność i rozwój. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w projektowaniu mebli dla dzieci, zwracając uwagę na wykorzystanie innowacyjnych paneli dekoracyjnych moduloKIDS oraz na kluczowe aspekty, które powinny być brane pod uwagę przy urządzaniu pokoi dla najmłodszych.

Jak urządzić pokój dla dziecka - aranżacja pokoju, od czego zacząć?

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie, ale z odpowiednim podejściem można stworzyć przestrzeń, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Ważne jest, aby zacząć od określenia przeznaczenia pokoju - czy będzie to pokój dziewczynki czy pokój dla chłopca. Następnie należy zaplanować przestrzeń tak, aby umożliwić dziecku zarówno zabawę, naukę, relaks jak i sen. Warto również pamiętać o bezpieczeństwie, meble i dekoracje powinny być dostosowane do wieku dziecka. Kolorystyka jest równie istotna - kolory stonowane sprzyjają relaksowi, natomiast jasne kolory mogą pobudzać kreatywność. Wybór funkcjonalnych mebli, takich jak łóżko z pojemnikiem na pościel czy biurko z półkami na książki, zapewni optymalne wykorzystanie przestrzeni. Warto również pamiętać o dekoracjach, takich jak plakaty, dywany czy lampy, które nadadzą osobisty charakter przestrzeni. 

Jak dobrać funkcjonalne meble w pokoju dziecięcym?

Dobór funkcjonalnych mebli do pokoju dziecięcego jest kluczowy dla stworzenia odpowiedniej przestrzeni do zabawy, nauki i relaksu. Oczywiście należy je dopasować odpowiednio do wieku dziecka. Meble w pokoju niemowlaka będą całkowicie inne niż te, których potrzebuje pokój starszych dzieci. Ważne jest, aby pokój był odpowiednio wyposażony, aby zapewnić dziecku komfort i funkcjonalność. Biurko z odpowiednią przestrzenią do nauki będzie nieodzowne dla starszych dzieci, którzy potrzebują miejsca do odrabiania zadań domowych. Szafy i półki z odpowiednią ilością miejsca na przechowywanie zabawek i ubrań będą niezastąpione, aby utrzymać porządek w pokoju. Warto również zadbać o bezpieczeństwo, wybierając solidne i stabilne konstrukcje oraz eliminując ostre i niebezpieczne krawędzie. Dzięki świadomemu doborowi mebli można stworzyć przestrzeń, która będzie sprzyjać rozwojowi dziecka i ułatwi codzienne funkcjonowanie. 

Innowacyjne panele dekoracyjne moduloKIDS - kolor, struktura, kreatywność

Panele dekoracyjne moduloKIDS to doskonały sposób na kreatywne zaprojektowanie pokoju dziecięcego. Produkowane przez Proform, panele tego typu oferują niezliczone możliwości personalizacji i aranżacji przestrzeni. Fronty paneli są ozdobione różnorodnymi elementami, takimi jak baloniki, chmurki, samochodziki czy zwierzątka, co dodaje wnętrzu dziecięcego uroku i fantazji. Ponadto, istnieje możliwość wykończenia poszczególnych elementów folią, lakierem lub lakierem magnetycznym, co pozwala jeszcze bardziej dopasować panele do osobistych preferencji i potrzeb dziecka. Dodatkową zaletą jest też dostępność ażurowych konstrukcji, które pozwalają na tworzenie ciekawych i niebanalnych aranżacji ścian. Dzięki moduloKIDS dzieci mogą cieszyć się wnętrzem pełnym koloru, struktury i kreatywności, które będą stymulować ich wyobraźnię i zachęcać do twórczego spędzania czasu w swoim pokoju. 

Funkcjonalność ponad wszystko - meble, które rosną wraz z dzieckiem

Projektując pokoje dla dzieci, coraz większą uwagę przywiązuje się do funkcjonalności i elastyczności mebli. Meble, które rosną razem z dzieckiem, stają się nie tylko praktycznym, ale i ekonomicznym wyborem dla rodziców. Takie meble są zaprojektowane tak, aby dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i etapów rozwoju malucha. Łóżka z możliwością regulacji wysokości, wielofunkcyjne biurka czy regały z regulowanymi półkami pozwalają na łatwą adaptację do różnych faz dziecięcego życia.

Inwestycja w meble, które rosną razem z dzieckiem, może okazać się opłacalna w dłuższej perspektywie. Panele ażurowe PDA i XLA stwarzają wyjątkową możliwość ukrycia niektórych elementów wnętrza. Idealnie sprawdzą się przy wydzieleniu kącika do zabawy, skrywając sterty zabawek i jednocześnie prezentując estetyczny porządek w pokoju. Gdy dziecko podrośnie, panele ażurowe mogą służyć do funkcjonalnego podziału przestrzeni w pokoju. Oddzielenie biurka od łóżka sprzyja skoncentrowanej nauce, jednocześnie zachowując wygodną przestrzeń do relaksu i snu.

Maskownice grzejnikowe to kolejny sposób na wykorzystanie funkcjonalności w aranżacji pokoju dziecka. Pierwotnie mogą służyć wyłącznie do ukrycia grzejnika, z czasem przekształcają się w wyjątkowe miejsce do prezentacji kolekcji resoraków czy też ramek ze zdjęciami, wprowadzając do pokoju elementy osobistej historii dziecka.

Kreatywne przechowywanie - ukryte skarby w pokoju dziecięcym

Tworzenie przestrzeni dla dzieci powinno łączyć w sobie zarówno funkcjonalność, jak i kreatywność. Kreatywne przechowywanie to nie tylko sposób na utrzymanie porządku, ale również fantastyczna okazja do tworzenia wyjątkowej i inspirującej przestrzeni dla najmłodszych. Można to zrobić na wiele sposobów. Kolorowe i stylowe pojemniki do przechowywania można umieścić na półkach lub pod łóżkiem. Nie tylko pomogą utrzymać porządek, ale także dodadzą estetyki i koloru do pokoju. Tablice korkowe czy magnetyczne pozwolą dziecku przytwierdzać do nich rysunki, listy czy inne ciekawe znaleziska. To nie tylko praktyczna forma przechowywania, ale również zachęca do kreatywnego wyrażania się. 

Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju meble z ukrytymi wnękami do przechowywania - łóżka z wbudowanymi szufladami czy pufy, które można otworzyć i schować w nich zabawki. Duże pokoje można podzielić na strefy tematyczne, takie jak kącik do czytania, strefa kreatywna czy strefa zabawek. W tym celu świetnie sprawdzą się panele dekoracyjne 3D. Można też postawić na meble z wbudowanymi siedziskami, w których można przechowywać różne przedmioty, a także na stojaki na książki czy koszyki z wysokimi bokami, które można umieścić na półkach. To idealne miejsce na ukrycie mniejszych zabawek czy artykułów szkolnych, a jednocześnie doda uroku pomieszczeniu.

Zostańmy w kontakcie43-190 Mikołów,ul. Reymonta 11 B
tel. +48 32 738 88 90

Siedziba firmy
zapraszamy na wirtualny spacer - kliknij!

Odwiedź nasz showroom

Znajdź nasze produkty blisko Ciebie

Punkty sprzedaży

Chcesz zamówić wzornik, katalog lub próbkę konkretnego wzoru? Zadzwoń!
tel. +48 32 738 88 90

Zamów wzornik lub katalog produktów

Nasz dział technologiczny odpowie na wszelkie pytania techniczne!
tel. +48 32 738 88 95
e-mail: technologia@proform.eu


Obserwuj nas w social mediach

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Pinterest Proform
  • Youtube Proform
Ostatnio oglądane produkty