Rajd Mikołowski

 

 

 

Za nami weekend pełny rajdowych emocji!


Samochody elektryczne, motoryzacyjne klasyki, warte fortunę ferrari oraz porsche i wreszcie profesjonalne samochody rajdowe - to wszystko mogliśmy oglądać w Mikołowie i Żorach podczas 5 Rajdu Mikołowsko-Żorskiego.


Start pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz drugiej rundy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski zlokalizowany był na mikołowskim rynku a meta na żorskim. Z tej okazji przygotowano tam wiele atrakcji.

 

Przez cały weekend kierowcy rajdowi rywalizowali na trasach odcinków specjalnych w Mikołowie, Chudowie, Gostyniu oraz Żorach.

To była prawdziwa uczta dla wszystkich fanów motoryzacji!

 

W 5 Rajdzie Mikołowsko-Żorskim triumfowali Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka jadący Citroenem Saxo. Wśród gości najszybszy był Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem (Peugeot 208 R2). Druga pętla rajdu należała do załogi Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka, która wygrała wszystkie trzy odcinki i dzięki temu mogła cieszyć się z wygranej w klasyfikacji generalnej i w klasie RO 2. Drugie miejsce zajął duet Damian Kostka/Paweł Pochroń (Honda Civic) - do zwycięzców stracili zaledwie 4,3 sek. Na najniższym stopniu podium stanęli Mariusz Preś i Maciej Krzysik (BMW 318 IS) ze stratą 17,7 sek. Załoga która swoim tylnonapędowym samochodem narzucała tempo w pierwszej części rajdu, na mecie mogła świętować zwycięstwo w klasie RO 1. Łukasz Godula i Daniel Nowak (Peugeot 106) wygrali klasę PPC (Peugeot/Citroen). W klasie markowej PCR (puchar Cinquecento i Seicento) zwyciężyli Jakub Sulej i Aleksandra Przybyłek (Fiat Seicento). Obok klasyfikacji generalnej toczyła się rywalizacja w klasach RO 4WD i RO R. W tej pierwszej najlepsi okazali się Marek Dudziński i Tomasz Siwak (Subaru Impreza). W RO R zwycięstwo wywalczyli Tomasz Wróblewski i Radosław Banach (Peugeot 208 R2).

 

Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Peugeot 208 R2) nie dali żadnych szans rywalom. Warszawski kierowca wygrał wszystkie sześć oesów i pewnie zwyciężył w klasie Gość. Startujący czteronapędowym Mitsubishi Lancerem Evo IX Tomasz Kwiędacz i Daniel Dymurski stracili do Gryca 28,9 s. Trzecie miejsce w klasie Gość wywalczyli Igor Pietrzak i Michał Kłos (Ford Fiesta). Ich strata na mecie wynosiła 46,2 s.

 

W Historycznym Rajdowym Pucharze Polski, w kategorii K-5 rajd należał do załogi Artur Rowiński/Magdalena Tokarska w Audi Quattro klasy F4. Po wycofaniu się Adama Kacprzyka i Macieja Tworskiego (Lancia Delta HF) rywalizowali z nimi jedynie Andrzej Lenczowski z Grzegorzem Olchawskim w Renault 11 klasy F3. Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (BMW 318IS) wygrali w kategorii K-4. Bardzo ciekawym akcentem wyścigu historycznych rajdówek był odcinek prowadzący przez Miasteczko Westernowe Twinpigs.

 

Pełna fotorelacja na facebook.com/rajdmikolowski

 

 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » zamknij